0

روش های درس خوانی

روش مطالعه ی زبان

سپتامبر 14, 2016 در 1:10 ب.ظ توسط

زبان یکی از شیرین ترین و پرکاربردترین دروس عمومی و البته اصطلاحا یکی از دروس رتبه اور است . (چون دانش اموزان کمتری به آن توجه ویژه دارند و اکثرا درصد پایینی می زنند !!!!)

دوستان عزیزم همه میدونن که باید به درس هایی با ضریب بیشتر , توجه بیشتری کنند اما به این مفهوم نیست که شما درس هایی مثل عربی یا زبان رو حذف کنید !

زبان رو هم باید مثل ادبیات بصورت مبحثی خوند و ترتیب خوندن اون هم به این شکل هست :

1-لغات

2-گرامر

3-کلوز تست

4-ریدینگ

5-جمع بندی

6-در اخر هم تکنیک ها

طریقه ی حفظ کردن لغات زبان :

چند روش رو اینجا به اختصار براتون توضیح میدم

1- استفاده از جعبه لاینتر ( طبق قانون لاینتر اگه هر لغت طبق فواصلی تعیین شده 5 بار تکرار بشه از حافظه ی کوتاه مدت وارد حافظه ی داعم میشه …)

2- استفاده از فلش کارت ( می تونید از فلش کارت آماده در بازار استفاده بکنید و یا خودتون اون رو بسازید , به این صورت که کارت های کوچکی تهیه کنید , یک روی اون لغت و روی دیگه معنی لغت رو بنویسید )

3- استفاده از فلش کارت بادبزنی ( یه راه ابتکاری و ساده )

یه بادبزن کاغذی درست کنید , یه طرف حدود 10 تا لغت و طرف دیگه معنی اون هارو یادداشت کنید .

هر هفته تعدادی لغت  رو انتخاب کنید و برای اونها این فلش کارت رو درست کنید و هر شب فقط یکبار از روش بخونید تا اخر هفته حداقل 90% لغات وارد حافظه داعمتون میشه . اگه هنوز لغتی بود که حفظ نشدین تو لیست هفته ی بعدی اضافه کنید و اخر هر ماه تمام لغات 4 هفته رو مرور کنید …

4- استفاده از روش تصویر سازی

5- استفاده از کلمات انگلیسی در صحبت های روزمره (می تونید از یکی از اعضای خانواده که به زبان تسلط نسبی داره و یا دوستهای صمیمی همکلاسی تو این روش کمک بگیرید تا صحبت ها دو طرفه باشه و مجبور شید از لغات بیشتری استفاده کنید )

امیدوارم که این مطالب به دردتون خورده باشه و ازشون استفاده کنید

موفق باشید

برچسب‌ها, , , , , ,

پاسخ دهید