Category Archive : روش های درس خوانی

0

عوامل مؤثر در یادگیری

       روش های درس خوانی      2 اکتبر, 2016

آلبرت بندورا (١٩٥٢) ، رفتار شناس، چهار متغیر مؤثر بر یادگیری مشاهده ای را مطرح می کند؛ فرآیندهای توجه، یادداری یا به یاد سپاری، تولید رفتاری و انگیزشی. آیا به مطالبی که مطالعه می کنیم توجه کافی داریم؟ آیا همه…… بیشتر »

0

صحیح مطالعه کنیم

       روش های درس خوانی      25 سپتامبر, 2016

نکاتی چند درمورد روشهای صحیح مطالعه بارها شنیده ایم که دانش آموز یا دانشجویی می گوید : (( دیگرحال و حوصله خواندن این کتاب را ندارم ))یا ((آنقدرازاین کتاب خسته شده ام که قابل گفتن نیست))ویا ((هرچقدرمیخوانم مثل اینکه کمتر…… بیشتر »

0

چگونه برای مطالعه برنامه ریزی کنیم !

       روش های درس خوانی      18 سپتامبر, 2016

چگونه در امتحان موفق شويم؟ اصولاً امتحان از قسمت هاي مهم آموزش وپرورش است كه اگر آمادگي براي آن وجود داشته باشد مي توان به خوبي از عهده آن برآمد. در اين مقاله به نكاتي مهم اشاره مي شود كه…… بیشتر »

0

چگونه مطالعه کنیم ؟

       روش های درس خوانی      16 سپتامبر, 2016

چگونه مطالعه كنیم؟ شما مى‏خواهم كه یك روش صحیح مطالعه را به من بیاموزید؛ زیرا با اینكه درس زیاد مى‏خوانم، باز هم نمره‏ هاى خوبى نمى‏گیرم و درسى را كه مى‏خوانم فردا آن را به خوبى به یاد نمى آورم…… بیشتر »

0

مهارت تند خوانی

       روش های درس خوانی      16 سپتامبر, 2016

با بکار بستن نکات زیر مهارت تند خوانی را در خود تقویت کنید: ۱- مکثــها و توقف های چشمان خود را حین مطالعه سطور کــاهش دهید. این همان تمرکزهای لحظه ای بروی حروف و واژه ها اسـت. مـا هنگام خواندن…… بیشتر »

0

روش مطالعه ی شیمی

       روش های درس خوانی      14 سپتامبر, 2016

چون درس شیمی از فرمول , نمودار , تصاویر و مفاهیم مهمی تشکیل شده و هر کدام ازین قسمت ها  متونن جزء  سوالات کنکوری باشن , باید وقت بیشتری براش گذاشته بشه  و معمولا خوندن اون خیلی کند پیش میره…… بیشتر »

0

روش مطالعه ی زبان

       روش های درس خوانی      14 سپتامبر, 2016

زبان یکی از شیرین ترین و پرکاربردترین دروس عمومی و البته اصطلاحا یکی از دروس رتبه اور است . (چون دانش اموزان کمتری به آن توجه ویژه دارند و اکثرا درصد پایینی می زنند !!!!) دوستان عزیزم همه میدونن که…… بیشتر »